Kolędy, życzenia i świąteczna atmosfera towarzyszyła spotkaniu opłatkowemu orlętom i strzelcom z Jednostki Strzeleckiej 2021 Związku Strzeleckiemu „Strzelec” Józefa Piłsudskiego

W dniu 30 stycznia 2020 roku odbyła się uroczystość, która stała się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła strzeleckiemu spotkaniu opłatkowo-noworocznym. Na początku wszyscy zgromadzili się w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej kościoła OO. Bernardynów w Rzeszowie. O. Przybysław Majewski przedstawił historię tego miejsca oraz poprowadził krótką modlitwę przed cudowną figurą Matki Bożej Rzeszowskiej. Warto wspomnieć, że przed wejściem do kaplicy jest umieszczone wotum dziękczynne w postaci buławy hetmańskiej ofiarowanej od strzelców w stulecie powstania Związku Strzeleckiego w Rzeszowie. Następnie zgromadzeni przeszli do auli klasztornej, gdzie wspólnie śpiewano kolędy, odczytano fragment ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa i podzielono się opłatkiem podczas składania życzeń. Przy stole był czas by porozmawiać oraz posilić się.

Podczas spotkania wystąpili z krótkim przemówieniem ks. prałat Władysław Jagustyn – proboszcz parafii Św. Krzyża w Rzeszowie, kapelan żołnierzy Armii Krajowej oraz insp. ZS Marek Matuła – komendant główny ZS “Strzelec” JP.

Kategorie: Aktualności